وزیبرنامه ریزی عراق اعلام کرد که: جهت برنامه پنجساله توسعه عراق بین سالهای (۲۰۱۳-۲۰۱۷ )مبلغ ۲۷۵ میلیارد دلار تخصیص اعتبار داده شده است.

 

 

(بغداد خبرگزاری ملی عراق ۱۹/۹/۲۰۱۲)

 

– وزیر برنامه ریزی و همکاریهای توسعه عراق علی یوسف شکری اعلام نمود که جهت برنامه  پنجساله آینده در راستای توسعه و سرمایه گذاری در عراق مبلغی ما بین ۲۵۰ تا ۲۷۵ میلیارد دلار اختصاص داده شده است .

این مطلب را آقای شکری در خلال کنفرانسی که در لندن تحت عنوان مسائل مالی و پول و سرمایه گذاری  در عراق برگزار شده بود، بیان نمود. آقای شکری گفت : تخصیص این مبلغ کلان اثرات مثبتی را در سرعت توسعه عراق رو به جلو خواهد  داشت ،و بیانگر این است که عراق دارای فضای خوبی برای سرمایه گذاری و استقرار شرکتهای سرمایه گذار در آن است و از طرف دیگر نیاز به رشد قابل توجه در ساخت و ساز و عمران و آبادانی در زمینه های مختلف دارد .

– آقای شکری اشاره نمود که تخصیص این مبالغ در چارچوب برنامه ریزی وزارت برنامه ریزی عراق برای برنامه پنجساله آتی توسعه عراق یعنی ۲۰۱۷-۲۰۱۳ می باشد و اکثر این سرمایه گذاریها در بخشهای مهمی مانند کشاورزی، گردشگری متمرکز می گردد و بخش خصوصی عراق در اولویت برای سرمایه گذاری دراین بخشها می باشد.

– وزیر برنامه ریزی عراق در خلال سخنانش در مورد فرصتهای موجود سرمایه گذاری در عراق در زمینه های ساختمان، گردشگری ، آموزش عالی، صنعت و کشاورزی، شرکتهای خارجی را به استفاده از این فرصتهای سرمایه گذاری فراخواند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =